Kadra

Włodek JeżakWłodzimierz Jeżak

Instruktor alpinizmu PZA – licencja nr IA57, uprawnienia państwowe sportu o specjalizacji Wspinaczka Wysokogórska – AWF Kraków, absolwent Politechniki Poznańskiej. Wspina się od 1977r. latem i zimą w Tatrach Polskich i Słowackich oraz w Alpach (Hollental, Gasause, Hochschwab, Dachstein, rejon Mont Blanc). Uprawia też turystykę wysokogórską – dwukrotnie uczestniczył w wyprawach trekkingowych w Himalaje Nepalu (Khumbu Himal, rejon Annapurny). Od 1989 r. kieruje szkoleniem w Klubie Wysokogórskim w Poznaniu, prowadząc kursy wspinaczki skalnej (Sokoliki, Jura Krakowsko-Częstochowska) oraz letnie i zimowe kursy tatrzańskie. Prowadzi Sklep Górski „ALPIN”, który specjalizuje się w sprzedaży sprzętu alpinistycznego i sprzętu do prac wysokościowych oraz organizacji kursów bezpiecznej pracy na wysokości.

e-mail: alpin@alpin.pl   tel.  602-670-644   www.alpin.pl 

ZbyszekZbigniew Trzmiel

Instruktor alpinizmu PZA, instruktor wspinaczki sportowej i wysokogórskiej. Pracuję zawodowo jako nauczyciel. Wspinam się od roku 1981. Po dziesięciu latach zdobywania doświadczenia zostałem instruktorem PZA. Preferuję klasyczne, długie drogi w różnych rejonach górskich. Uwielbiam Tatry, wspinałem się w Alpach, Kaukazie, Tien-Szanie i Himalajach. Aspekt sportowy wspinaczki traktuję drugorzędnie lecz przygotowanie kondycyjne i techniczne zwiększa margines bezpieczeństwa oraz sprzyja percepowaniu otoczenia, w szczególności w górach wysokich. Tam jednak musi jeszcze sprzyjać szczęście. Doświadczyłem tego podczas próby zimowego wejścia na Nanga Parbat. Zawróciłem blisko szczytu, powrót był dla mnie wszystkim… Szkolenia wspinaczkowe dostarczają mi satysfakcji z usamodzielniania się Adeptów i wspólnych przygód. Wspinamy się przecież dla przyjemności. W okresie wyczynowego uprawiania alpinizmu otrzymałem „Srebrny medal za Wybitne Osiągnięcia Sportowe” i „Medal 100-lecia Alpinizmu Polskiego”.

e-mail: zbigtrz@gmail.com     tel. 601 921 149

IMG_7123Jagoda Adamczyk

Jestem instruktorem wspinaczki sportowej PZA i trenerem wspinaczki sportowej II klasy, także instruktorem sportu (IS 2010) i instruktorem rekreacji ruchowej (IRR 2007), z zawodu jestem artystką malarką. Wspinam się od 1997 roku – czyli baaardzo długo 🙂 Do tej pory uważam wspinanie za najfajniejszą rzecz na świecie. Uwielbiam błysk na twarzy kursanta jak odkrywa dla siebie to samo! Wspinam się zarówno latem (więcej) jak i zimą (mniej). Do tej pory odwiedziłam wielokrotnie skalne ogródki Polski, Włoch, Hiszpanii i Francji. Jak mam okazję robię drogi w górach – Tatrach, Alpach, Dolomitach. Lubię odkrywać nowe miejsca gdzie można się wspinać, dlatego jestem otwarta na propozycję kursów poza Polską!

e-mail: jadamczyk@op.pl   tel. 501-109-922   www.jagodowa.pl

Sławomir Szlagowski

Instruktor Wspinaczki Skalnej Polskiego Związku Alpinizmu,  nr licencji 444.

Członek Grupy Młodzieżowej PZA w latach 2010 -2013. Wspinam się od około 10 lat zarówno latem jak i zimą, głównie w górach. Szczególnie upodobałem sobie wspinanie w granitowych i piaskowcowych rysach różnego typu. Każdego kursanta nauczę jak się prawidłowo plastrować podczas wspinania i pokażę, że rysa to nie tylko przerwa między skałami

email:  slawomir.szlagowski@gmail.com     tel. 607-167-953

Szymon Jeżak

 Instruktor Wspinaczki Sportowej nr. leg. 22759/PAS/2017. Wspinam się praktycznie całe życie, lecz o prawdziwej miłości, można mówić dopiero od paru sezonów. Fizycznie boulderowiec, ale o sercu wspinacza wielkościanowego. Najczęściej można spotkać mnie szwędającego się po Sokolikach, gdzie czuję się jak w domu. Odwiedzam regularnie sektory wspinaczkowe w takich pańtwach jak: Włochy, Hiszpania, Słowenia czy Szwajcaria. Na co dzień prowadzę zajęcia na jednej z Poznańskich ścianek oraz doradzam przy doborze szpeju w sklepie górskim.

e-mail: szymi-97@wp.pl      tel: 730125866

 

 

AndrzejAndrzej Janka

motto: „chodzi o to aby ciału nadać szlachetny ruch 😉 „

instruktor wspinaczki skalnej i sportowej (instruktor sportu (IS 2010) i instruktor rekreacji ruchowej (IRR 2007),

obecnie wiceprezes Klubu Sportów Górskich „Diretaw Gnieźnie, w latach 2013 – 2016  wiceprezes Klubu Wysokogórskiego w Poznaniu; specjalizuje się w pracy z trudną młodzieżą, wychowawca w Zakładzie Poprawczym w Witkowie, organizator zawodów sportowych, imprez „outdoor” oraz „team-building”, prowadzi szkolenia do prac na wysokościach.

Wspina się od 1991 roku, latem i zimą, m.in. w Tatrach (Polska, Słowacja), Alpach (Francja, Włochy, Szwajcaria, Austria), Andach (Argentyna), Dolomitach (Włochy), na Kaukazie (Kabardyno-Bałkaria), w Górach Atlas (Maroko) oraz wielu rejonach skalnych Europy – Jura, Sokoliki, Arco, Ferentillo i Cinque Torri (Włochy), Hollental i Adlidzgraben (Austria), Chamonix (Francja), Jeseniki (Czechy), Kotecnik (Słowenia), Paklenica (Chorwacja), Verdon (Francja), Margalef, Siurana (Hiszpania).

Hobby: muzyka (gra na gitarze i śpiewa w zespole Zagrali i Poszli) oraz… wspinanie! 🙂

e-mail: endrju.janka@onet.eu  tel. 693-148-200  www.wspinanie.gniezno.pl

ArturArtur Selbirak

Absolwent WSP w Bydgoszczy i Uniwersytetu Warszawskiego. Pedagog, informatyk, matematyk, alpinista, od 1997 roku instruktor Polskiego Związku Alpinizmu. Wspinał się w Tatrach i Alpach (Francja, Włochy, Szwajcaria, Austria), Dolomitach (Włochy), rejonach skalnych Europy Zachodniej i w Polsce. Jako instruktor prowadzi kursy wspinaczkowe (około 200 przeszkolonych osób), kursy przygotowujące do prac na wysokościach oraz kursy ratownictwa wysokościowego (około 250 przeszkolonych osób). Poza działalnością szkoleniową prowadzi firmę prac wysokościowych. Specjalizuje się w organizacji imprez rekreacyjnych o charakterze outdoor’owym. Jako pedagog posiada duże doświadczenie w zakresie prowadzenia wykładów, pokazów i zajęć dla różnych grup szkoleniowych.

e-mail: selbirak@tlen.pl   tel. 602-742-207

KOMISJA EGZAMINACYJNA:

  • Włodzimierz Jeżak – przewodniczący
  • Zbigniew Trzmiel
  • Artur Selbirak