ABC Piaskowcowego wspinania

Celem kursu jest nabycie lub poprawa umiejętności związanych ze wspinaniem w skałach piaskowcowych oraz zapoznanie się ze wszystkimi aspektami związanymi z działalnością w piachach. Z poruszaniem się w rysach skalnych różnego typu takich jak rysy na palce, dłonie, pięści, przerysy oraz kominy.

Na warsztaty zapraszamy osoby, które ukończyły Pełen Kurs Skałkowy lub posiadają umiejętności z zakresu wspinania się na własnej asekuracji.

Szkolenie odbędzie się w skałach piaskowcowych. W zależności od warunków pogodowych- Szczeliniec Wielki (okolicę Kłodzka), Krizovy Vrch, Teplice lub Adrspach w Czechach.

Dzień pierwszy i drugi

Omówienie zasad wspinania się w piaskowcu, wszystkich technik oraz sprzętu potrzebnego do prawidłowego i bezpiecznego poruszania się w skałach piaskowcowych.

Prezentacja technik asekuracji i prawidłowego osadzania punktów przelotowych.

Techniki plastrowania dłoni, palców i kostek.

Klinowanie ramion, barów, wspinanie w kominach, klinowanie stóp. Wspinanie w offwidth`ach, przerysach i kominach.

Dzień trzeci

Podsumowanie materiału. Doskonalenie techniki poruszania się w piaskowcu i tzw. hromadný výstupna na jedną z wybranych turni.

Terminy

08-10.05.2020

W zależności od pogody terminy mogą ulec zmianie.

Liczba uczestników; 3-4 osoby

Sprzęt: Każdy uczestnik powinien mieć ze sobą przynajmniej 2 rolki plastra wspinaczkowego (nie z apteki). Mile widziane rękawice do wspinania w rysach. Jeśli ktoś posiada własny sprzęt wspinaczkowy kask, uprząż itp. jak najbardziej może go zabrać. Braki w sprzęcie uzupełnimy przed rozpoczęciem zajęć. Sprzęt do wspinania w skałach piaskowcowych będzie zapewniony.

Proszę o zabranie ze sobą koszulki z długim rękawem oraz długich spodnie do wspinania. Wygodne buty wspinaczkowe też się przydadzą. – Podczas wspinania w rysach często używamy łokci, kolan i innych części ciała więc długi rękaw się przyda. (Najlepiej bawełna której nie będzie wam szkoda )

Koszt: 1000 zł dla członków kw Poznań 950 zł

Uczestniczy muszą ubezpieczyć się na czas szkolenia!!!

Noclegi i dojazd we własnym zakresie (mogę pomóc w koordynacji transportu i spania).

Zgłoszenia i informacje

Sławomir Szlagowski – Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA

slawomir.szlagowski@gmail.com

tel. 607-167-953