ABC Wspinania w rysach

Warsztaty „wspinanie w rysach”

Celem warsztatów jest poprawa lub nabycie umiejętności związanych ze wspinaniem w rysach skalnych różnego typu takich jak rysy na palce, dłonie, pięści, przerysy oraz kominy.

Na warsztaty zapraszamy osoby, które ukończyły Pełen Kurs Skałkowy lub posiadają umiejętności z zakresu wspinania się na własnej asekuracji.

Szkolenie dobędzie się w Sokolikach lub Rudawach Janowickich. Jeśli pogoda pozwoli drugi dzień szkolenia odbędzie się w skałach piaskowcowych – Krizovy Vrch w Czechach.

Pierwszy dzień

Omówienie wszystkich technik oraz sprzętu potrzebnego do prawidłowego i bezpiecznego poruszania się w rysach.

Techniki plastrowania dłoni, palców i kostek.

Wspinanie na „wędkę” oraz „z dołem” w rysach na palce, dłonie, klinowanie palców, pięści.

Drugi dzień

Omówienie zasad wspinania się w piaskowcu – część piaskowcowa zostanie zrealizowana w zależności od warunków atmosferycznych. W przypadku niepogody drugi dzień szkolenia odbędzie się w Rudawach Janowickich.

Klinowanie ramion, barów, wspinanie w kominach, klinowanie stóp. Wspinanie w offwidth`ach, przerysach i kominach – głównie na wędkę, w przypadku skał piaskowcowych na drugiego.

Terminy

7-8 kwietnia, 14-15 kwietnia, 28 – 29 kwietnia.

 W zależności od pogody terminy mogą ulec zmianie.

Liczba uczestników; 3-4 osoby

Cena: 100 zł dla członków KW Poznań, 200 zł dla pozostałych.

Sprzęt: Każdy uczestnik powinien mieć ze sobą przynajmniej 1 rolkę plastra (najlepiej dwie). Mile widziane rękawice do wspinania w rysach i własny sprzęt wspinaczkowy (kask, lina, uprząż, sprzęt do wspinania na własnej asekuracji). Braki w sprzęcie uzupełnimy przed rozpoczęciem zajęć. Sprzęt do wspinania w skałach piaskowcowych będzie zapewniony.

Proszę o zabranie ze sobą koszulki z długim rękawem oraz długie spodnie do wspinania. Wygodne buty wspinaczkowe też się przydadzą. – Podczas wspinania w rysach często używamy łokci, kolan i innych części ciała więc długi rękaw się przyda. ( Najlepiej bawełna której nie będzie wam szkoda )

Uczestniczy muszą ubezpieczyć się na czas szkolenia.

Noclegi i dojazd we własnym zakresie ( mogę pomóc w koordynacji transportu i spania)

Zgłoszenia i informacje

Sławomir Szlagowski – Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA

slawomir.szlagowski@gmail.com

tel. 607-167-953