Szkolenia lawinowe i skiturowe w Karkonoszach

W lutym i marcu zapraszamy na szkolenie lawinowe oraz skiturowe w Karkonoszach, dla członków klubu przewidzieliśmy dofinansowanie! 

Umiejętność ocenia zagrożenia lawinowego jest niezbędna, gdy zamierzamy poruszać się w górskim terenie zimą, dlatego przygotowaliśmy szkolenie, które da Wam niezbędne umiejętności. 

Szkolenie skiturowe jest przeznaczone dla osób które jeżdżą już na nartach zjazdowych i chciałyby poszerzyć zakres swoich umiejętności o skitury. 

Dwudniowe szkolenie lawinowe na poziomie podstawowym zorientowane jest na praktyczne umiejętności przydatne przy uprawianiu turystyki  i  zimowym wspinaniu. Obejmuje zagadnienia i ćwiczenia w zakresie rozpoznawania zagrożenia, podejmowania decyzji w terenie oraz wyboru trasy podejścia pod ściany oraz zjazdu na nartach.
Pierwszy dzień kursu podstawowego obejmuje praktyczne zajęcia z używania sprzętu lawinowego i ratownictwa w zespole oraz prezentacje dotyczące korzystania z rekomendowanej przez nas strategii lawinowej Avaluator 2.0, rozpoznawania i unikania zagrożenia, interpretacji komunikatów lawinowych oraz podstawowych błędów będących przyczynami wypadków lawinowych.

Drugi dzień to wycieczka pozwalająca uczestnikom zaaplikować nabytą dzień wcześniej wiedzę.

Termin: 16 – 17 lutego.

Nocleg przewidujemy w Schronisku pod  Łabskim Szczytem – rezerwacja we własnym zakresie.

Cena: 350 zł/osobę – 6 osób na instruktora.

Dla członków KW Poznań przewidujemy dofinansowanie 100 zł/osobę.

Podany koszt zawiera:
Przewodnik z międzynarodowymi uprawnieniami IVBV.
Użyczenie sprzętu lawinowego osobom nie posiadającym własnego.
Zestaw Avaluator 2.0 .
Certyfikat ukończenia kursu lawinowego ABC.

Zgłoszenia: Jagoda Adamczyk, jadamczyk@op.pl

Warunkiem wzięcia udziału w szkoleniu jest wpłacenie całej kwoty szkolenia do 10 stycznia! 

Szkolenie dla osób chcących poznać podstawowe zasady i elementy turystyki narciarskiej/snowboardowej – poziom podstawowy. Dwudniowe szkolenie wyposaży Was kompleksowo w wiedzę i umiejętności na poziomie podstawowym, które są niezbędne aby czerpać przyjemność ze skituringu/splitboardingu w górach w rozsądny sposób. Zakres szkolenia, po jego odbyciu, pozwala na samodzielne działanie w łatwym terenie przy dobrych warunkach, zarazem jest dobrym punktem wyjścia do poszerzania wiedzy i doświadczenia na bardziej zaawansowanych kursach. Wymaganiem wstępnym są umiejętności narciarskie/snowboardowe pozwalające radzić sobie na trudnych trasach zjazdowych.

Program:
Zgodnie ze swoim tytułem program zawiera podstawowe informacje i umiejętności związane ze skituringiem. W programie nastawiamy się na opanowanie:

– obsługi sprzętu i technik poruszania się pod górę w terenie o różnym nastromieniu,

– umiejętności planowania i przygotowywania się do wycieczek skiturowych,

– wyboru linii podejścia i zjazdu adekwatnych do warunków,

– poruszania się i współdziałania w grupie w terenie lawinowym,

Plan dzienny:

Dzień pierwszy: 8:00 śniadanie, 7-8 h szkolenia podczas wycieczki w terenie, trasa obejmuje także Karkonosze czeskie. Nocleg w schronisku pod Łabskim szczytem.
Dzień drugi: 8:00 śniadanie, 7-8 h szkolenia podczas wycieczki w terenie, zjazd do Szklarskiej Poręby i zakończenie szkolenia.

kark111

Koszt kursu:
Cena kursu zależy od ilości osób chętnych. Osoby które są zainteresowane powinny wysłać emaila na jadamczyk@op.pl. Przed 10 stycznia poinformujemy Was, ile jest chętnych i jaka będzie cena ostateczna. 

Przy 3 os =  600zł/os
Przy 4 os =  500zł/os
Przy 5 os =  450zł/os
Przy 6 os =  400zł/os

Chętni muszę mieć za sobą szkolenie lawinowe! Jeśli go nie posiadają, jest możliwość zorganizowania takiego szkolenia dzień wcześniej, w piątek 8 marca. Cena za to szkolenie będzie ustalona indywidualnie. 

Podany koszt zawiera:
Przewodnik z międzynarodowymi uprawnieniami IVBV.
Użyczenie sprzętu lawinowego osobom nie posiadającym własnego.
Zestaw Avaluator 2.0 dla każdego uczestnika.
W razie potrzeby zapewniamy pomoc w wypożyczeniu sprzętu ski-turowego na dogodnych warunkach

Termin: 9 – 10 marca. 

Nocleg przewidujemy w Schronisku pod  Łabskim Szczytem – rezerwacja we własnym zakresie.

Zgłoszenia: Jagoda Adamczyk, jadamczyk@op.pl

Warunkiem wzięcia udziału w szkoleniu jest wpłacenie całej kwoty szkolenia do 10 stycznia! 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.