Wyjazd klubowy w Masyw Écrins

W tym roku zapraszamy Was na klubowy wyjazd w Alpy, a konkretniej w Masyw Écrins. Naszą bazę wypadową będzie stanowił Camping d’Ailefroide. Dookoła znajdzie coś dla siebie każdy miłośnik gór. Jest tam dużo skałkowego wspinania, obitych dróg wielowyciągowych ale też poważnych górskich wspinaczek. Można pochodzić trekkingowo po prostych szlakach ale także wejść na najbardziej wysunięty na południe czterotysięcznik Europy-Barre des Écrins (4102 m). Znajdzie się też trochę via ferrrat. 

Rejon dobrze nadaje się dla rodzin z dziećmi – kemping położony jest na dużym terenie ze strumieniem i drzewami a pod niektórymi skalnymi rejonami jest zupełnie płasko.

Wyjazd przeznaczony jest dla samodzielnych wspinaczy/turystów, ale na miejscu będą doświadczone osoby znające rejon i służące radą.

W czasie wyjazdu planujemy również kurs po obitych drogach wielowyciągowych,  więcej informacji już niebawem.

Zapraszamy do naszego lokalu na Składowej, gdzie można zapoznać się z przewodnikiem i porozmawiać z osobami, które już tam były (w poniedziałek, wtorek oraz czwartek wieczorem).

Aby umożliwić umawianie się na transport/wspinanie oraz by sprawnie móc odpowiadać na Wasze pytania utworzyliśmy na fb wydarzenie o nazwie „Wyjazd KW Poznań w masyw Écrins”

https://www.facebook.com/events/542071576272979/

Nocleg na Campingu kosztuje około 7 Euro.

Termin 15 – 28 lipca

Osoba odpowiedzialna za wyjazd: Jagoda Adamczyk (jadamczyk@op.pl).

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.